Nieżyt nosa

Nieżyt nosa to nic innego niż znany wszystkim katar. Jest to tak naprawdę objaw zapalenia błony śluzowej nosa. Przejawia się on głównie: kichaniem, swędzeniem w nosie, zatkanym nosem czy bólem głowy. W przypadku kataru siennego może dojść także do zaburzeń snu i ogólnego przemęczenia czy też zapalenia spojówek.

Przyczyn kataru może być wiele do głównych należą te: alergiczne i infekcyjne. Podłoże alergiczne ma zazwyczaj charakter sezonowy ale może też być przewlekłe. Katar sienny jest to reakcja uczuleniowa u alergików na skutek kontaktu z alergenem.

Wśród najbardziej alergicznych czynników wymienia się: pyłki roślinne, kurz, sierść zwierząt. W przypadku kurzu i sierści alergia występuje ogólnie przez cały rok. Natomiast w przypadku pyłków okresem alergiczny jest szczególnie nasilony podczas podwyższonego ich stężenia w powietrzu, które przypada mniej więcej na wiosnę i lato. W przypadku infekcji odpowiedzialne za katar jest zarażenie wirusowe. By ograniczyć występowanie infekcyjnego kataru należy ograniczyć kontakt z chorymi zarówno wśród domowników jak i w miejscu pracy.

Leczenie kataru opiera się na likwidowaniu przyczyny jego występowania. Dlatego poprawna diagnostyka czy jest to alergiczna reakcja czy infekcyjna pozwala odpowiednio dobrać leki. Skutecznym sposobem jest również stosowanie odpowiednich kropli do nosa.

Dodatkowo pomocnym środkiem są leki przeciwko przeziębieniu, które podwyższą naszą odporność. Przy alergicznym nieżycie należy stosować odpowiednie leki do naszej alergii. Działają one poprzez hamowanie reakcji alergicznych.

Warto zadbać o leczenie takiego kataru, gdyż brak odpowiedniego działania obniża jakość naszego życia. A w konsekwencji powoduje nasilenie się choroby, co w konsekwencji może doprowadzić do astmy oskrzelowej.

kupując Bactroban nigdy nie pożałujesz tej decyzji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *